os. Bohaterów II Wojny Światowej 29, 61-387 Poznań
61 875-62-30
szkola-poznan@salezjanie.pl

1,5% podatku dla Stowarzyszenia Współpracowników Salezjańskich

Szanowni Państwo,

od wielu lat Stowarzyszenie Współpracowników Salezjańskich wspiera rozwój uczniów publicznych salezjańskich szkół: podstawowej, gimnazjum  i liceum.

Stowarzyszenie Współpracowników Salezjańskich założył wielki wychowawca – św. Jan Bosko. Po dziś dzień, w wielu miejscach całego świata, członkowie Stowarzyszenia podejmują wielorakie działania dla dobra dzieci i młodzieży, szczególnie tej uboższej.

Założony przy szkołach salezjańskich w 2006 r. poznański oddział Stowarzyszenia został zarejestrowany jako Organizacja Pożytku Publicznego, co umożliwia osobom fizycznym przekazanie na jego rzecz 1,5% podatku PIT.

Nasze Stowarzyszenie udziela pomocy materialnej wielu rodzinom naszych szkół, m.in. kupując  uczniom szkolne podręczniki. Wyrównuje szanse edukacyjne finansując zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Przeciwdziała wykluczeniu z przyczyn ekonomicznych jakiegokolwiek ucznia  poprzez dofinansowanie wycieczek szkolnych, zielonych szkół, wyjść do kina, teatru.

Masz prawo zadecydować na co przeznaczona będzie część podatku, który musisz zapłacić.

Aby przekazać 1,5% Twojego podatku na rzecz rozwoju dzieci wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38). Tytuł rubryki to „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” wpisując w nią  numer 0000276147

Liczymy, jak co roku, na Państwa zaangażowanie w akcję przekazywania 1,5% podatków na rzecz wsparcia uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Z nadzieją na wsparcie

Ks. Arkadiusz Szymczak

Skip to content